Studenti na teškom ispitu u Ljubljani

Ponedeljak, 20.10.09.

Košarkaši viceprvaka Bosne i Hercegovine Bosna ASA BH Telecoma sutra gostuju u ljubljanskoj dvorani Tivoli, kod Olimpije, koju sa klupe vodi nekadašnji trener Studenata Jure Zdovc i za koju nastupa bivši kapiten Bosne Edin Bavčić, te Dušan Đorđević.

Biće ovo svakako teško gostovanje za izabranike trenera Vlade Vukoičića, jer Olimpija nakon nekoliko slabijih sezona, ove ima visoko postavljene ciljeve.

Bosna, s druge strane, nakon uvodnog poraza od Zagreba na svom parketu, slavila je protiv Radničkog, što je sigurno diglo samopouzdanje u ekipi, uoči gostovanja u Ljubljani.

"Pobjeda nad Radničkim može nam donijeti mnogo toga dobrog na psihološkom planu. Sada nam slijedi gostovanje u Tivoliju, koje je sasvim sigurno jedno od najtežih u kalendaru regionalnog takmičenja. Idemo rasterećeni u Ljubljanu i ukoliko ispunimo sve dogovoreno iz svlačionice na parketu, mislim da možemo parirati domaćinu", rekao je trener Bosna ASA BH Telecom Vlada Vukoičić.

"Olimpija je favorit u ovom susretu, ali iznenađenja su uvijek moguća. Rasterećeni smo i nemamo breme imperativa nad sobom. Ukoliko budemo imali svoj dan nije isključena ni pobjeda", kazao je centar sarajevske ekipe Emir Zimić.

Odgođena utakmica 2. kola regionalne košarkaške NLB lige između Olimpije i Bosna ASA BH Telecoma na programu je sutra sa početkom u 20 sati u sportskoj dvorani Tivoli u Ljubljani.